نمایش ترومن - Truman Show

۱۰ مطلب در فروردين ۱۴۰۰ ثبت شده است

دوشنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۰، ۰۲:۱۳ ق.ظ
دعای یا ذا الذی کان قبل کل شی

دعای یا ذا الذی کان قبل کل شی

یَا ذَا الَّذِی کَانَ قَبْلَ کُلِّ شَیْ‏ءٍ ثُمَّ خَلَقَ کُلَّ شَیْ‏ءٍ ثُمَّ یَبْقَى وَ یَفْنَى کُلُّ شَیْ‏ءٍ

اى آنکه پیش از هر چیز بوده سپس هر چیز را آفرید و او باقى است و هر چیز فانى شود

یَا ذَا الَّذِی لَیْسَ کَمِثْلِهِ شَیْ‏ءٌ وَ یَا ذَا الَّذِی لَیْسَ فِی السَّمَاوَاتِ الْعُلَى وَ لاَ فِی الْأَرَضِینَ السُّفْلَى‏

اى آنکه بمانند او چیزى نیست اى آنکه در آسمانهاى بلند و نه در زمینهاى پست

وَ لاَ فَوْقَهُنَّ وَ لاَ تَحْتَهُنَّ وَ لاَ بَیْنَهُنَّ إِلَهٌ یُعْبَدُ غَیْرُهُ‏

و نه بالاى آنها و نه در زیر آنها و نه در میان آنها معبود به حقى که پرستش شود جز او نیست

لَکَ الْحَمْدُ حَمْداً لاَ یَقْوَى عَلَى إِحْصَائِهِ إِلاَّ أَنْتَ فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ صَلاَهً لاَ یَقْوَى عَلَى إِحْصَائِهَا إِلاَّ أَنْتَ‏

حمد تو را است آن سپاس که جز تو کس نتواند آن را شمرد پس درود فرست بر محمد (ص) و آل محمد درودى که جز تو کس نتواند آن را شمرد

پخش آنلاین دعا

لینک دانلود مستقیم صوت دعای یا ذا الذی کان قبل کل شی

۳۰ فروردين ۰۰ ، ۰۲:۱۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
دوشنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۰، ۰۱:۴۸ ق.ظ
دعا و اعمال شب نوزدهم رمضان

دعا و اعمال شب نوزدهم رمضان

امّا اعمال شب نوزدهم چند چیز است : 

اوّل : گفتن صد مرتبه : أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ رَبِّی وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ (از پروردگارم خدا آمرزش می جویم و به سوی او می پویم)

دوم: گفتن صد مرتبه اللَّهُمَّ الْعَنْ قَتَلَهَ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ (خدایا قاتلان امیر المؤمنین را لعنت کن)

سوم: دعای یا ذی الذّی کان را بخواند.

چهارم: این دعا را بخواند :

اللَّهُمَّ اجْعَلْ فِیمَا تَقْضِی وَ تُقَدِّرُ مِنَ الْأَمْرِ الْمَحْتُومِ وَ فِیمَا تَفْرُقُ مِنَ الْأَمْرِ الْحَکِیمِ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ وَ فِی الْقَضَاءِ الَّذِی لا یُرَدُّ وَ لا یُبَدَّلُ أَنْ تَکْتُبَنِی مِنْ حُجَّاجِ بَیْتِکَ الْحَرَامِ الْمَبْرُورِ حَجُّهُمْ الْمَشْکُورِ سَعْیُهُمْ الْمَغْفُورِ ذُنُوبُهُمْ الْمُکَفَّرِ عَنْهُمْ سَیِّئَاتُهُمْ وَ اجْعَلْ فِیمَا تَقْضِی وَ تُقَدِّرُ أَنْ تُطِیلَ عُمْرِی وَ تُوَسِّعَ عَلَیَّ فِی رِزْقِی وَ تَفْعَلَ بِی کَذَا وَ کَذَا. 

( خدایا مقرّر فرما در آنچه حکم میکنی ، و تقدیر مینمایی از فرمان حتمی ، و در آنچه جدا میکنی از کار حکیمانه در شب قدر ، و در آن حکم حتمی که برگشت و تغییری ندارد، اینکه مرا از حاجیان خانه محترمت بنویسی ، حاجیانی که حجّشان قبول ، سعیشان پذیرفته ، گناهانشان آمرزیده ، بدی هایشان نادیده گرفته شده است ، و در آنچه حکم میکنی و تقدیر می نمایی ، مقرّر فرما که عمرم را طولانی نمایی ، و در روزی ام بر من وسعت بخشی ، و با من چنین و چنان کنی . )

و به جای «کذا و کذا» حاجت خود را بیان کند.

۳۰ فروردين ۰۰ ، ۰۱:۴۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دانلود تحدیر ( تند خوانی ) سوره ص

معتز آقایی

سوره ص سی‌وهشتمین سوره و از سوره‌های مکی قرآن است که در جزء بیست و سوم جای دارد. نام‌گذاری این سوره به نام «صاد» به دلیل وجود حرف مقطعه «ص» در ابتدای آن است. این سوره درباره دعوت به توحید و اخلاص توسط پیامبر اسلام(ص)، لجاجت مشرکان، داستان‌های برخی از پیامبران و وصف حال دو گروه پرهیزکاران و بدکاران در قیامت است. 

ادامه مطلب...
۲۸ فروردين ۰۰ ، ۰۲:۴۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جمعه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۰، ۰۶:۳۸ ق.ظ
بررسی سند دعای فرج

بررسی سند دعای فرج

این دعای شریف در منابع به دو نقل آمده است :

1- نقل اول

این حدیث را اولین بار شیخ جلیل مرحوم فضل بن حسن طبرسی صاحب کتاب تفسیر شریف مجمع البیان در کتاب کنوز النجاح (1) نقل کرده است و در مورد شأن صدور آن به طور مختصر می نویسد :« این دعا را حضرت صاحب الزمان در عالم خواب، به ابی الحسن محمد بن احمد بن ابی اللیث در شهر بغداد در مقابر قریش تعلیم نموده و ابی الحسن مذکور از ترس کشته شدن به مقابر قریش گریخته و پناه برده بود سپس به برکت این دعا از کشته شدن نجات یافت . ابی الحسن مذکور گفته است که آن حضرت به من تعلیم فرمود که بگو : 

ادامه مطلب...
۲۷ فروردين ۰۰ ، ۰۶:۳۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جمعه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۰، ۰۶:۲۶ ق.ظ
تأثیر دعا در تعجیل ظهور

تأثیر دعا در تعجیل ظهور

اهتمام و مداومت در دعا برای تعجیل فرج مولایمان صاحب الزمان (علیه السلام) با شرایط آن سبب می شود این امر زودتر واقع شود؛ و ظهور سریع تر تحقق یابد و پیشتر آن مهر تابان طلوع کند.

دلیل بر این معنا حدیثی است که در بحارالانوار (1) آمده که گفت : شنیدم از حضرت ابی عبدالله صادق (علیه السلام) که فرمود : خداوند به ابراهیم وحی فرمود که برای او فرزندی متولد خواهد شد. پس از آن حضرت این موضوع را با ساره درمیان گذاشت؛ ولی ساره گفت : آیا من خواهم زائید حال آنکه پیر زن هستم؟ پس خداوند به آن حضرت وحی کرد که ساره خواهد زائید و اولاد او چهار صد سال  به زحمت و رنج می افتد به خاطر آنکه سخن مرا رد کرد.

امام صادق (علیه السلام) فرمود : « پس هنگامی که فشارها و شکنجه ها بر بنی اسرائیل طول کشید چهل روز به درگاه خدا ضجه و گریه کردند. خداوند به موسی و هارون وحی فرمود که آنها را از فرعون خلاص نمایند پس صد و هفتاد سال عذاب را از آنها برداشت. » سپس امام ادامه دادند : «هکذا أنتم لو فعلتم لفرّج الله عنا فإما إن لم تکونوا فإن الامر یَنتهی إلی منتهاهُ» شما اگر انجام دهید هر آینه خداوند بر ما فرج خواهد داد ولی اگر چنین نباشد البته این امر تا آخرین مرحله ادامه خواهد داشت.

  1. محمد باقر مجلسی، بحارالانوار، ج52،  بیروت، موسسه الوفا، 1404، ص131
۲۷ فروردين ۰۰ ، ۰۶:۲۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جمعه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۰، ۰۴:۲۳ ق.ظ
انشا در مورد ماه مبارک رمضان

انشا در مورد ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

ماه مبارک رمضان ماه بندگی و عبادت و ماه بهار قرآن است. ماهی است که بنابر فرموده نبی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم درآن به میهمانی خداوند دعوت شده ایم.

بر هر انسان عاقلی است که فرصتهای بی نظیر این ماه را غنیمت شمرد و برای سفر دشوار و طولانی آخرتش توشه برگیرد.

بسیاری از اعمالی که دراین ماه موردسفارش معصومین علیهم السلام است ، درعین داشتن ثواب فوق العاده مشقتتی ندارد و وقت چندانی نمی گیرد.

مثلا ثواب تلاوت هر آیه قرآن در این ماه برابر یک ختم قرآن است و یا خواندن سوره قدر در هنگام سحری و افطار فضیلت بسیار دارد.

رسیدگی به فقرا و کسانی که سفره افطارشان خالی است باید مورد توجه قرارگیرد. توبه به درگاه خداوند و مناجات با او به خصوص در هنگام سحر امری است مغتنم که مورد تاکید روایات است .

بالاترین و پرفضیلت ترین عمل این ماه عزیز بنابر فرمایش رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم ورع از محرمات الهی است . همین که انسان همت کند تا در این ماه گرد هیچ گناه و معصیتی نگردد بالاترین عمل این ماه است .

مبادا روزه داری خویش و تلاوت قرآن و دعا و نمازهای مستحبی خود را با یک دروغ ، غیبت ، تهمت ، نگاه به نامحرم ، گوش دادن صداهای حرام ، معامله ربوی و ترک واجبات ضایع کنیم .

در این ماه دعا برای حوایج خود و سایر مومنین و در راس همه حوایج ، دعا برای فرج امام عصر علیه السلام مورد غفلتمان قرار نگیرد.

۲۷ فروردين ۰۰ ، ۰۴:۲۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جمعه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۰، ۰۳:۵۱ ق.ظ
اعمال مشترک شب های قدر

اعمال مشترک شب های قدر

شب نوزدهم : این شب با عظمت آغاز شب های قدر است، و شب قدر آن شبی است که در طول سال، شبی به خوبی و فضلیت آن یافت نمی شود، و عمل در این شب از عمل در طول هزار ماه بهتر است، و تقدیر امور سال در این شب صورت می گیرد، و فرشتگان و روح که اعظم فرشتگان الهی است، در این شب به اذن پروردگار به زمین فرود می آیند، و به محضر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می رسند و آنچه را که برای هر فرد مقدّر شده بر آن حضرت عرضه می دارند.

ادامه مطلب...
۲۷ فروردين ۰۰ ، ۰۳:۵۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
دوشنبه, ۹ فروردين ۱۴۰۰، ۰۴:۴۸ ب.ظ
ولادت حضرت مهدی (عج) مبارک باد

ولادت حضرت مهدی (عج) مبارک باد

دل شود امشب شکوفا در زمین / می‌زند لبخند شادی بر زمین / آسمان دل تبسم می‌کند / روی ماهت را تجسم می‌کند

 

heart ولادت حضرت مهدی (عج) مبارک باد heart

۰۹ فروردين ۰۰ ، ۱۶:۴۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
دوشنبه, ۲ فروردين ۱۴۰۰، ۰۸:۰۸ ق.ظ
اعمال مشترکه ماه شعبان

اعمال مشترکه ماه شعبان

امّا اعمال مشترک پس چند عمل است :

اوّل: هر روز هفتاد مرتبه بگوید :

أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَهَ

( از خدا آمرزش و توبه می خواهم )

دوم: هر روز هفتاد مرتبه بخواند :

أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِی لا إِلَهَ إِلا هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِیمُ الْحَیُّ الْقَیُّومُ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ.

سوم : روزه ، صدقه و استغفار

( آمرزش می خواهم از خدا معبودی جز او نیست بخشدنه مهربان زنده به خود پاینده و به سوی او باز می گردم ) 

ادامه مطلب...
۰۲ فروردين ۰۰ ، ۰۸:۰۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
دوشنبه, ۲ فروردين ۱۴۰۰، ۰۷:۴۹ ق.ظ
فضیلت ماه شعبان

فضیلت ماه شعبان

آگاه باش که شعبان ماه بسیار شریفی است، و به سید انبیاء صلی اللّه علیه و آله انتساب دارد، و آن حضرت همه این ماه را روزه می گرفت، و روزه آن را به ماه رمضان وصل می کرد، و می فرمود: شعبان ماه من است، هرکه یک روز از این ماه را روزه بدارد، بهشت بر او واجب میشود. 

ادامه مطلب...
۰۲ فروردين ۰۰ ، ۰۷:۴۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰