نمایش ترومن - Truman Show

۲۶ مطلب در آذر ۱۳۹۹ ثبت شده است

دانلود تحدیر ( تند خوانی ) سوره واقعه

معتز اقایی

دانلود تحدیر سوره واقعه از معتز آقایی

ادامه مطلب...
۲۹ آذر ۹۹ ، ۱۰:۲۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

زیارت عاشورا

زیارت عاشورا

زیارت عاشورای معروفه زیارتی است که از نزدیک و دور خوانده میشود شرح آن چنانکه شیخ ابو جعفر طوسی در مصباح ذکر فرموده چنین است :

روایت کرده محمدبن اسماعیل بن بزیع از صالح بن عقبه از پدرش از حضرت امام محمد باقر علیه السلام که فرمود هر که زیارت کند حسین بن علی علیهما السلام را در روز دهم محرم تا آنکه نزد قبر آن حضرت گریان شود ملاقات کند خدا را در روز قیامت با ثواب دو هزار حج و دو هزار عمره و دو هزار جهاد که ثواب آنها مثل ثواب کسی باشد که حج و عمره و جهاد کند در خدمت رسول خدا صلی الله علیه و آله و ائمه طاهرین علیهم السلام راوی گفت گفتم فدایت شوم چه ثواب است از برای کسی که بوده باشد در شهرهای دور از کربلا و ممکن نباشد او را رفتن بسوی قبر آن حضرت در مثل این روز فرمود : هر گاه چنین باشد بیرون رود بسوی صحرا یا بالا رود بر بام بلندی در خانه خود و اشاره کند بسوی آن حضرت به سلام و جهد کند در نفرین کردن بر قاتلین آن حضرت و بعد از آن دو رکعت نماز کند و بکند این کار را در اوایل روز پیش از زوال آفتاب پس ندبه کند بر حسین علیه السلام و بگرید بر او و امر کند کسانی را که در خانه اش هستند هر گاه از ایشان تقیه نمی کند به گریستن بر آن حضرت و برپا دارد در خانه خود مصیبتی به اظهار کردن جزع بر آن حضرت و تعزیت بگویند یکدیگر را به مصیبت ایشان به حسین علیه السلام و من ضامنم برای ایشان بر خدا هرگاه بیاورند این عمل را جمیع آن ثوابها را گفتم فدای تو شوم ضامن می شوی این ثوابها را برای ایشان و کفیل می شوی این ثوابها را فرمود که بلی من ضامنم و کفیلم از برای کسی که این عمل را بجا آورد گفتم که چگونه یکدیگر را تعزیت بگویند فرمود که می گویند : 

ادامه مطلب...
۲۸ آذر ۹۹ ، ۱۵:۱۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دعای یستشیر

دعای یستشیر

سیّد ابن طاووس در کتاب «مهج الدعوات» از امیر المؤمنین علیه السّلام نقل کرده: حضرت رسول صلی اللّه علیه و آله این دعا را به من تعلیم داد و امر فرمود آن را درهرحال و برای هر سختی و آسانی بخوانم و نیز آن را به جانشین خود تعلیم دهم و خواندن این دعا را ترک نگویم تا حق تعالی را ملاقات کنم و نیز فرمود: یا علی این دعا را هر صبح و هر شام بخوان زیرا که گنجی از گنجهای عرش الهی است.

ادامه مطلب...
۲۸ آذر ۹۹ ، ۱۲:۰۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

حرز امام زمان

حرز امام زمان

متن عربی حرز مولانا القائم علیه السّلام :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

یا مالِکَ الرِّقابِ، وَ (یا) هازِمَ الاَْحْزابِ، یا مُفَتِّحَ الاَْبْوابِ، یا مُسَبِّبَ الاَْسْبابِ، سَبِّبْ لَنا سَبَبا لا نَسْتَطیعُ لَهُ طَلَبا بِحَقِّ لا اِلهَ الاَّ اللّهُ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللّهِ، صَلَّی اللّه ُ عَلَیْهِ وَ عَلی الِه اَجْمَعینَ.

متن ترجمه ی فارسی و معنای حرز حضرت قائم علیه السلام :

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی اش همیشگی است ، ای مالک بندگان ، ای فراری دهنده گروه های کفر ، ای گشاینده درها ، ای فراهم کننده علت ها ، برای ما سببی فراهم کن که یارای جستنش را نداریم ، به حق لا اله الا اللّه محمّد رسول اللّه درود خدا بر او و بر همه خاندانش .

ادامه مطلب...
۲۸ آذر ۹۹ ، ۱۱:۰۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

فدک در کتاب المغازی

فدک در کتاب المغازی

گویند : چون پیامبر (ص) به سوی خیبر حرکت فرمود و نزدیک آن رسید. محیصه بن مسعود را به فدک فرستاد تا ایشان را به اسلام دعوت کند و ایشان را بترساند که در غیر آن صورت با آنها هم جنگ خواهد فرمود و به دیار و سرزمین آنها فرود خواهد آمد . 

ادامه مطلب...
۲۸ آذر ۹۹ ، ۱۱:۰۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

یزید چند سال بعد از واقعه کربلا به هلاکت رسید

گروهی علت مرگ یزید را مستی بیش از حد عنوان می‌کنند و می‌گویند روزی در حالت مستی، میمون خود را بر خری وحشی سوار کرده بود و در پی او می­‎تاخت تا اینکه از اسب فرو افتاد و از دنیا رفت.

یزید

ادامه مطلب...
۲۷ آذر ۹۹ ، ۱۴:۲۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

تنها شهید واقعه طبس

شهید محمد منتظر قائم

قهرمان این روز و تنها شهید شکست حمله نظامی آمریکا سردار شهید محمد منتظر قائم، نخستین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد است .

در ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ و به دنبال شکست عملیات آزادسازی گروگان‌های سفارت آمریکا در ایران (عملیات طبس) ، محمد منتظرالقائم در محل هلیکوپترهای به‌جا ماندهٔ ارتش آمریکا در صحرای طبس مشغول محافظت از تجهیزات بود، به دستور رئیس جمهور وقت، بنی صدر، در خیانتی آشکار برای بمباران و از بین بردن اسناد مهم به جامانده از هواپیما‌ها و هلی کوپتر‌های آمریکایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد. وی در یزد، آرامستان خلد برین دفن شده است.

ادامه مطلب...
۲۷ آذر ۹۹ ، ۱۴:۰۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دانلود مداحی نزار القطری و آهنگران ای ماه خفته

ای ماه خفته

ای ماه خفته

ادامه مطلب...
۲۷ آذر ۹۹ ، ۱۳:۲۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دعای نور

دعای نور

بسم الله النور

دعای نور ، دعایی که سیّد ابن طاووس در کتاب «مهج الدعوات» از سلمان روایتى نقل کرده که در آخر روایت مطلبى آمده به این مضمون :حضرت فاطمه علیها السلام کلامى به من آموخت که از حضرت رسول صلى اللّه علیه و آله فراگرفته بود ، ایشان آن را در صبح و شام می خواند به من فرمود :اگر می خواهى هرگز در دنیا دچار تب نشوى بر آن مداومت کن ؛ و آن کلام این است :

ادامه مطلب...
۲۷ آذر ۹۹ ، ۱۳:۱۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

حدیث در مورد تفکر کردن

حدیث در مورد فکر کردن

پیامبر صلی الله علیه و آله :

أوَّلُ ما خَلَقَ اللّه ُ العَقلَ .
نخستین چیزى که خدا آفرید ، خرد است.

فِکْرَةُ ساعَةٍ خَیرٌ مِنْ عبادَةِ سنَةٍ.
ساعتی اندیشه کردن بهتر از یک سال عبادت است

العِلمُ إمامُ العَمَلِ ، و العَمَلُ تابِعُهُ
دانش، پیشواى عمل است و عمل پیرو آن

قِوامُ المَرءِ عَقلُهُ و لا دِینَ لِمَن لا عَقلَ لَهُ
جانمایه آدمى خرد اوست و کسى که خرد ندارد دین ندارد

مَثَلُ العَقلِ فی القَلبِ کَمَثَلِ السِّراجِ فی وَسَطِ البَیتِ
حکایتِ خرد در دل حکایتِ چراغ است در میان خانه

ادامه مطلب...
۲۷ آذر ۹۹ ، ۱۳:۰۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰